üdopara

3 Eylül 2013 Salı

ÜTopik "HEPİMİZ ZOMBİE OLACAĞIZ AMA ŞİMDİ, BIRAKIN BENİ!"

Hayat bir piramid. Çıkışımız ve inişimiz var. Bir de trafik ışıklarında kırmızıdan yeşile geçerken üç ışığın aynı anda yandığı bir an. Piramidin tepesi... Zaman-Enerji ve paranın yeterli derecede olduğu nokta. 

İşte oradayım. Bırakın gezeyim, bırakın istediğim gibi yaşayım. Nasıl olsa ömür törpüsü düşünceleriniz törpüleyecek düşüncelerimi. Beni de dönüştüreceksiniz kendinize, zombie gibi. Bırakın zombie olana kadar yaşayım çocuk sevincini, heyecanları, tutkuları, uç noktaları... Merak etmeyin ben de bir zombie olacağım ve törpüleyeceğim en körpe düşünceleri ( istemsiz bir şekilde). Sizin askerinizim, sadece şimdi biraz beni kendi halime bırakın. Bahsetmeyin dünya düzeninden, sosyal toplumdan, demokrasiden, eğitim sisteminden, genel kültürden... Ben en doğal düşüncelerimle, en çıplak halimle var olayım. Yine söylüyorum, biliyorum benim de düşüncelerimi törpüleyecek ve kanıma gireceksiniz virüslü hücrelerinizle. Ben de sallanacağım, ben de yavaş ama yıkıcı adımlarımı atacağım canlı bedenlerin telaş yapmışlığının üstüne. 

Ama diyorum ya, siz bırakın beni kendi halime. 

Ufak bir sır vereyim mi size? 

Mutluyum, hiçkimsede olmadığım kadar kendimde... Ne zaman yakınlaşsa sizin kokunuz, vücut kimyam değişir ve düşünemez olurum, hissedemez olurum. Sizlerin kokusu güzelmiş gibi gelir, sizin kokunuz sardığında özlerim kendime dönüşlerimi... Kendime döndüğümde ise sizin kokunuz yine sarar her yanımı. Hadi ama yapmayın, bırakın düşüncelerimin kimyasını bozmayı ve bırakın gezeyim en ücra köşerini hayatın. 

Siz mutlusunuz, ben mutluyum. 

Söz dokunmam mutluluğunuza dokunmadığınız sürece mutluluğuma...

ÜTopYa - 030924 C EYL 13

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder